Profil

Katılma tarihi: 15 Ara 2020

Hakkında
0 Beğeni
0 Yorum
0 En İyi Yanıt

Ege Üniversitesinde Ziraat Mühendisi ve MBA Uyumlu İşletme Eğitimi aldıktan sonra Turkcell ve Turkcell Global Bilgi şirketlerinde Müşteri İlişkileri Yönetiminde, Müşteri Temsilcisi olarak görev aldım. Müşteri kazanımı, satış, tahsilat ve deneyim yönetimi üzerine çalıştım. İnsan Kaynakları Eğitim ve Gelişim biriminde devam eden kariyerim sırasında eğitmen, eğitim uzmanı ve Turkcell İletişim Merkezlerinin eğitim sorumlusu pozisyonlarında bulundum .İnsan kaynağının, bölüm ve kurum stratejilerine yönelik gelişimi üzerine çalışmalar gerçekleştirdim.


Bir köyü eğitim ve yaşam alanında dönüştürmek için ''Doğa Akademisi'' projesini geliştirdim . Koç Üniversitesi Sosyal Etki Forumunun düzenlediği ''Sosyal Girişim Geliştirme Programını'' tamamladım.


Halen, STK'lara, odalara ve şirketlere kurumsal gelişim ve/veya örgüt kültürü üzerine dış kaynak olarak destek veriyorum ve sosyoloji üzerine eğitimime devam ediyorum. UTGB Yürütme Kurulunda ve Yayıncılık, Gıda Güvenliği, Örgütlenme Çalışma Gruplarında görev alıyorum.


Nazım Hikmet'in Taranta Babu'ya Yedinci Mektubunu sizinle paylaşmak istiyorum.


Bilirim beş altıyı geçmez senin kafanın raflarında dizili kapalı şişeler gibi sorgular... Sen ki kapkara cahilsin herhangi bir             hukuku düvel profesörü kadar.. Buna rağmen sana sorsam desem ki ben: — «Keçilerimizin        kıvırcık uzun                        tüyleri dökülüp,        iki başlı memelerinden        iki kol ışık gibi akan                                      sütleri kesilirse;        ve portakallarımız,        sönen birer güneş yavrusu gibi dallarında kuruyup,        kemik ayaklarıyla kıtlık,        yerli bir kral gibi geçerse toprağımızdan,                                                        sen ne yaparsın?» Bana dersin ki sen: — «İlk ışıklarla ağarmağa başlıyan        yıldızlı bir gece gibi                     damla damla kaybederim boyamı,                                        damla damla solarım...» Bana dersin ki sen: — «Bir Afrika kadınına bu sorulur mu hiç?        Kıtlık ölümdür bizim için                                 bolluk sevinç...»

Fakat ne hikmettir ki TARANTA - BABU büsbütün tersine burda bu!. Bir öyle şaşılası                           dünya ki burası, bollukla ölüyor, kıtlıkla yaşıyor. Varoşlarda hasta, aç kurtlar gibi                                                  insanlar dolaşıyor ambarlar kilitli ambarlar buğdayla dolu.. Tezgâhlar ipekli kumaşla dokuyabilir                     topraktan güneşe kadar giden yolu. İnsanlar yalnayak                               insanlar çıplak... Bir öyle şaşılası                           dünya ki burası, balıklar kahve içerken çocuklar süt bulamıyor. İnsanları sözle besliyorlar, domuzları patatesle...N
Nergis Coşkuner Batı

Nergis Coşkuner Batı

Diğer Eylemler